Į mane kreipėsi antstoliai. Ką daryti?

Nors žodis „antstolis“ nėra negirdėtas, tačiau su juo, dažniausiai, susiduriame tikrai gana retai. Apie antstolius nekalbame prie stalo ar būdami su draugais, bet nors jis ir nėra labai plačiai naudojamas, kai kuriems žmonėms jis yra tarsi keiksmažodis. Apie antstolius nesinori galvoti būtent tiems žmonėms, kurie šiuo metu turi itin didelių finansinių sunkumų, o pastarieji ne tik grąsina, bet ir stengiasi areštuoti turimą turtą, pinigines lėšas ar net banko sąskaitas. Suprantama, viskas per vieną naktį nesukrenta, bet ką reiktų daryti turintiems išties didelių finansinių nemalonumų?

Na, visų pirma, reiktų padiskutuoti bei gerai išsianalizuoti, dėl ko esate būtent tokioje situacijoje. Tinkamai besirūpindami savo finansais tikrai neprisidarysite papildomų skolų, o ir apie antstolius girdėsite tik iš kitų pasakojimų. Trumpiau tariant, nepakankamas finansinis raštingumas, biudžetavimo stoka bei per didelis išlaidavimas priveda prie to, kad einamosios išlaidoms pinigų jau nelikę, o mėnesines įmokas mokėti tai reikia.. Todėl nepamirškite, kad prieš skolindamiesi, labai gerai įsivertinkite, ar gebėsite savo finansinius įsipareigojimus įvykdyti.

Paskolos turintiems antstolių nėra taip paprastai suteikiamos, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Kad gautumėte finansavimą jau esamoms skoloms, turite atitikti tam tikrus kriterijus. Taip pat reiktų pastebėti, kad klientams, kurių skolos išieškojimo procesas jau pradėtas, vargu ar turi galimybių gauti kreditą. Žinoma, refinansavimas yra tikrai puikus sprendimas, norintiems susimažinti mėnesines įmokas bei refinansuotis turimus įsipareigojimus geresnėmis sąlygomis. Tačiau, kad ir kaip būtų gaila, jeigu antstoliai jau yra pradėję areštų procesus, apie tai turėsite pamiršti. Tad jeigu galite, stenkitės neužvilkinti įmokų grąžinimo, o neturint tam lėšų, laiku kreipkitės dėl reikiamos paskolos.

Kaip anksčiau jau ir minėta, finansinis planavimas ir biudžetavimas, refinansavimo galimybė padės kur kas greičiau ir efektyviau atsikratyti nepageidaujamų skolų. Svarbu, kad neprarastumėte disciplinos bei vidinės valios, kurios tikrai prireiks, kad laiku padengtumėte įsiskolinimus. Efektyviai refinansuotos paskolos, lizingo ar kitos rūšies kredito įmokos bus mažesnės, tad natūralu, kad iš skolų išlipsite greičiau.