Kaip išsirinkti tinkamą dantų pastą?

 

Dantų valymas yra svarbiausia ir dažniausiai atliekama higienos procedūra. Trapios dantų ir dantenų sveikatos apsaugojimas yra ugdomas nuo mažens, kad taptų tvirtai galvoje įsitvirtinusiu įpročiu.

Pastovumas padeda užtikrinti maksimalų burnos higienos ir sveikatos apsaugos lygį, tačiau tinkamų valymo priemonių naudojimas turi itin didelę įtaką procedūrų efektyvumui. Kasdieniam dantų valymui reikia kokybiškos dantų pastos kuri suteiktų puikią apsaugą atsižvelgiant į dantų bei dantenų būklę ir vartotojo mitybą. Valymo priemonių kontaktas su dantenomis turi būti saugus, naudingas ir malonus. Pateikiame jums keletą patarimų, kurie padės išsirinkti geriausią dantų pastą ir išlaikyti puikią burnos higieną.Kaip išsirinkti tinkamą dantų pastą

Kadangi XXI a. žmogus suvartoja itin didelį kiekį pridėtinio cukraus, ši pavojinga ir nesubalansuota mityba kenkia žmogaus organizmui įvairiausiais būdais. Pakeitus šitokius maisto produktus sveikesnėmis alternatyvomis taip pat pagerėja dantų ir dantenų sveikata, tačiau pasiryžti tokiems pokyčiams yra nepaprastai sunku. Maisto produktai, kuriuose yra daug cukraus sukelia ir paspartina danties ėduonies formavimąsi. Siekiant užkirsti kelią cukraus žalai dantims, odontologai rekomenduoja valydinti dantis su fluoro dantų pasta. Odontologų rekomenduojama koncentracija, kurią galite pamatyti produkto etiketėje, neturi viršyti 250mg/100g suaugusiems. Šis fluoro kiekis padeda dantims apsisaugoti nuo bakterijų ir taip išvengti ertmių. Itin didelis fluoro kiekis gali sukelti dantų fluorozę (šviesos dėmės ant dantų) ir net susilpninti kaulus. Kai kurios natūralios dantų pastos neturi fluoro, tačiau jei nevartojate dantų pastos itin dideliais kiekiais šie šalutiniai poveikiai jums tikrai negresia.

Potencialus pavojingas ingredientas dantų pastoje yra ne fluoras, o natrio laureto sulfatas galintis sukelti dirginimą. Taip pat įtariama, kad butilparabenas, propilparabenas ir triklozanas yra endokrininę sistemą ardančios medžiagos, galinčios pakenkti jūsų hormoninei sistemai.

Išsigandę arba nukentėję nuo šių kenksmingų ingredientų, daug žmonių renkasi natūralias dantų pastas be fluoro. Jose yra švelnių šveitimo priemonių, tokių kaip silicio dioksidas ir kalcio karbonatas. Aromatinių dantų pastų sudėtyje taip pat sutinkamas žalias molis. Jis tariamai sugeria toksinus bei bakterijas ir dėl šių savybių yra dažnai naudojamas valančiose veido kaukėse. Tačiau verta paminėti, kad šios alternatyvios dantų pastos ne visada užtikrina maksimalią burnos švarą bei sveikatą. Jei nesate įsitikinę dėl pasirinkto produkto efektyvumo, pasitarkite su odontologu ir rasite saugiausią ir sveikiausią variantą savo dantims.

Net pati efektyviausia dantų pasta bus nenaudinga jei naudojate ją su prastu, sunaudotu dantų šepetėliu. Pasistenkite keisti dantų šepetėlį kas 3 mėnesius arba pastebėję aiškius sunaudojimo požymius. Kruopščiai išskalaukite dantų šepetėlį, kad užtikrintumėte jo švarą ir ilgaamžiškumą.

Tinkamas, švelnus dantų šepetėlis bei dantų pasta su fluoru yra puikios dantų valymo priemonės, tačiau abu produktai taip pat turi būti parinkti atsižvelgus į dantų ir dantenų jautrumą. Gydytojas odontologas padės jums įvertinti šiuos kriterijus ir pasiūlys tinkamiausias rekomendacijas. Apsilankykite  mūsų odontologijos klinikoje Kaune gydytojo odontologo konsultacijai!